לתאורה בבית יש תפקיד חשוב מאד. היא משמשת כפתרון עיצובי לכל דבר ויחד עם זאת נדרשת לספק את כמות האור המתאימה לכל אחד מחדרי הבית וגם לחללים הפתוחים. שילוב נכון של גופי התאורה יכול להיעשות בעזרתו של יועץ תאורה מקצועי. בעזרתו ניתן לבחון סוגים שונים של גופי תאורה ולבדוק איזה מהם מתאים לאיזה חדר ומהי עוצמת האור אותה לספק לכל מרחב. כיצד בוחרים יועץ כזה? הנה כמה נקודות שכדאי לכם לקחת בחשבון:

1.      מהי ההכשרה שלו בתחום–מחפשים יועץ תאורה? כדי למצוא את היועץ המתאים לכם, כזה שיעזור לכם להתאים את גופי התאורה לבית שלכם, מומלץ לכם לבדוק מולו מהי ההכשרה שלו בתחום. האם למד את התחום במקום מוכר? האם עבר בהצלחה קורסים

שקשורים לכך או למד ארכיטקטורה אולי או תחום אחר, הקשור אל נושא התאורה באופן עקיף?

2.      ניסיון ומידת מקצועיות–לא פשוט לבחור גופי תאורה ולהתאים אותם אל המרחב. רק יועץ תאורה מנוסה ומקצועי יוכל להתמודד עם האתגר הרב ולסייע לאלה, המעוניינים לשלב גופי תאורה חדשים בבית או אולי במשרד. כדאי לבדוק מול היועץ, ששוקלים להיעזר בשירותיו, כמה שנים הוא עוסק בתחום.

3.      המלצות מלקוחות–מצאתם מספר יועצי תאורה ואתם מתלבטים באיזה יועץ תאורה לבחור? פנו אל לקוחות שנעזרו בעבר בשירותיו ובקשו לשמוע מהם חוות דעת על השירות שהוא סיפק להם. בדקו מולם האם היתה להם כימיה טובה אתו, האם הוא הצליח להבין את צרכיהם ובעיקר גם לספק להם את המענה שלו הם ציפו.

4.      המחיר הנדרש עבור השירות–שירותי הייעוץ, ובדומה לכל שירות אחר, מוצעים בטווח רחב של מחירים. לפני שפונים אל יועץ התאורה, כדאי לערוך סקר שוק, לבדוק את עלויות השירות מול מספר יועצים שונים וגם לבחון מולם מה כולל המחיר. לפני כן, כדאי גם להגדיר את התקציב שאפשר להקדיש לטובת השירות ולהתמקד בחיפוש אחר יועצי תאורה, המציעים את שירותיהם בהתאם לטווח המחירים הרלוונטי לכם.

לסיכום

בונים בית חדש או משפצים בית ישן? רוצים לשלב גופי תאורה חדשים? יועץ התאורה הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה, זו שתוכל לסייע לכם בבחינת גופי התאורה המוצעים כיום בשוק ובמידת התאמתם אל הצרכים שלכם ואל תנאי השטח, אל המרחב שבו אתם גרים וכל אחד מחדרי הבית, או שמא – חדרי וחללי המשרד.